صوتی و تصویری

دوربین مدار بسته چیست؟ انواع دوربین مداربسته (جامع و کامل)

دوربین مدار بسته چیست و چه کاربردهایی دارد؟ اصلاً چند نوع دوربین مدار بسته یا تحت شبکه داریم؟ حالا که با دوربین مخفی مغازه آشنا شدیم, کدام برند دوربین مدار بسته را بخریم؟ جواب تمام سؤالات شما در این مقاله پاسخ داده می‌شود.

همیشه داشتن خیالی آسوده و راحت در هنگام کار کردن یکی از آرزوهای همه ما بوده و هست. داشتن مغازه‌ای امن و فروشگاهی که تمام قسمت‌های آن تحت نظر و مراقبت ما باشد.

حتی اگر نتوانیم در فروشگاه حضور یابیم بتوانیم به صورت دورادور از اتفاقات مغازه و فروشگاه اطلاع یابیم. واقعاً یک حس خوب به آدم دست می‌دهد. همیشه احساس می‌کنید کسی هسته که دائم مراقب فروشگاه و یا مغازه شما هست.

اما اگر در انتخاب و خرید دوربین مدار بسته اشتباه کنیم و به‌طور دائم مشکلاتی در سیستم‌های دوربین مدار بسته رخ دهد, نه تنها حس خوبی به آدم نمی‌دهد. بلکه باید یک هزینه دوباره انجام داد و برای خرید یک پک دوربین مدار بسته خوب اقدام کرد.

ما اینجاییم تا به شما یک راهنمایی کامل و جامع درباره اینکه بهترین دوربین مدار بسته چیست و چه نوع دوربین مداربسته را باید برای سیستم دوربین مخفی مغازه انتخاب کرد بیان کنیم.

سعی می‌کنیم انواع دوربین مدار بسته را هم معرفی کنیم تا شاید کسانی که با انواع دوربین مدار بسته مخفی آشنایی ندارند بتوانند اطلاع بهتری را کسب کنند.

یک تعریف درباره اینکه دوربین مدار بسته چیست؟ (cctv)

اصولاً به وسیله‌ای دوربین مدار بسته میگویند که در جای ثابتی هست و اطلاعاتی را مثل تصاویر و فیلم از طریق یک مدار بسته و کاملاً امن به دستگاه یا دستگاه‌هایی که به دوربین متصل هستند ارسال می‌کند.

نکته جالب اینجاست که این تصاویر نیاز نیست فقط با یک سیم به دستگاه ضبط تصاویر وصل باشد. امروزه بدون سیم هم می‌توان اطلاعات را از دوربین‌ها دریافت کرد.

همچنین دوربین‌های مدار بسته الزاماً فقط به یک دستگاه وصل نمی‌شوند. بلکه می‌توانید به چندین دستگاه و حتی در هر جایی که خودتان می‌خواهید ببینید ارسال کنید.

حتی در موبایل خودتان هم می‌توانید از محل موردنظر خود باخبر باشید.

کاربردهای دوربین مدار بسته چیست؟

اصولاً از دوربین‌های مدار بسته در اکثر جاها استفاده می‌شود. امروزه شما شاهد دوربین‌های مدار بسته در اکثر فروشگاه‌های بزرگ و کوچک هستید.

اما بیشترین مکان‌هایی که به‌طور 100% می‌توانید دوربین مدار بسته را ببینید: بانک‌ها – مؤسسات اداری و تجاری – بیمارستان‌ها – مکان‌های حفاظتی مانند زندان‌ها – مکان‌های امنیتی مانند فرودگاه‌ها و ساختمان‌ها و اردوگاه‌های نظامی – طلافروشی‌ها – هایپر مارکت ها – پاساژها – مجتمع‌های اداری و مسکونی – رستوران‌ها – معابر عمومی و کلاً مکان‌هایی که یا رفت و آمد مردم در آنجا به زیاد هست و یا اجناس باارزشی در آنجا وجود دارد.

البته دوربین‌های مدار بسته دسته‌ای دیگر هم دارند که به آنها دوربین های پوشیدنی هم می‌گویند. اکثراً برای کارهای امنیتی استفاده می‌شود. و یا برای استفاده در کلیپ‌ها و فیلم‌ها و حتی در دوربین مخفی‌هایی که در تلویزیون و شبکه‌های اجتماعی شاهد هستیم.

حالا چرا به آن دوربین مداربسته می‌گویند؟

مطمئناً اطلاعات و تصاویر و فیلم‌هایی که در دوربین‌های مدار بسته ضبط می‌شود و به دستگاه ضبط کننده ارسال می‌شود چیزی نیست که برای عموم بتوان به اشتراک گذاشت و همه آن را ببینند.

نوع کار سیستم‌های امنیتی و نظارتی در همین مخفی بودن آن هست. به همین دلیل لقب دوربین‌هایی با مدار بسته (closed circuit) برازنده این نام هست.

به شکلی که اطلاعات توسط یک مدار بسته فقط به محلی ارسال می‌شود که تعریف‌شده باشد. و هیچ کسی یا هیچ دستگاهی نمی‌تواند از اطلاعات آن آگاهی یابد.

بدین شکل نیست که دوربین مدار بسته نصب بشود و هر کسی بتواند به‌راحتی با تلویزیون و یا موبایل خود به آن وصل شود و تصاویر ضبط‌شده و فیلم‌ها را ببیند.

در حالی که اگر این اتفاق می‌افتاد هر کسی می‌توانست اطلاعات را ذخیره و یا پاک کند.

این وسیله کاملاً برعکس تلویزیون هست. شما می‌توانید به‌راحتی با هر دستگاه تلویزیونی که به پریز برق وصل هست می‌توانید هر شبکه یا کانالی را مشاهده کنید.

مطمئناً تا به اینجا ارزش و کاربرد اصلی دوربین مدار بسته را متوجه شدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *